5 powodów, dlaczego warto mieć ubezpieczenie podróży | Diamond Finance Ubezpieczenia

Blog

5 powodów, dlaczego warto mieć ubezpieczenie podróży

Podróże to niesamowite przygody i długo wyczekiwany czas na relaks. Pozwalają nam odkrywać nowe miejsca, kultury i doświadczenia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy pasjonatami leżakowania nad basenem czy aktywnego zwiedzenia – pamiętajmy o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych powodów, dla których warto zadbać o wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej przed wyjazdem

1. Pomoc medyczna za granicą 

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy dopadnie nas choroba lub ulegniemy nieprzyjemnemu wypadkowi. Należy pamiętać, że w docelowym miejscu podróży ubezpieczenie zdrowotne obowiązujące w naszym kraju może okazać się niewystarczające, a nawet w ogóle nie obowiązywać. W takiej sytuacji polisa turystyczna zapewni nam dostęp do kompleksowej pomocy medycznej, a w tym pokrycie kosztów hospitalizacji, leczenia, czy ewakuacji w razie poważnych problemów zdrowotnych.
W krajach europejskich opiekę medyczną na podstawowym poziomie zapewni nam karta EKUZ,  ale warto rozszerzyć ją o dodatkową polisę ubezpieczeniową (przeczytaj więcej tutaj). 

2. Odwołane lub opóźnione loty

Transport lotniczy jest narażony na różne czynniki, które mogą wpłynąć na opóźnienia lub nawet odwołania lotów, a podczas sezonu wakacyjnego – ku niezadowoleniu turystów – takie sytuacje zdarzają się znacznie częściej. Ubezpieczenie podróży może pokryć koszty poniesione w związku z utrudnieniami, co pozwoli nam uniknąć dodatkowego stresu. 

3. Utrata bagażu i rzeczy osobistych

Wyobraźmy sobie, że w momencie dotarcia na wymarzone wakacje dowiadujemy się, że nasze bagaże nie doleciały z nami. To może już na start zupełnie pozbawić nas przyjemności z podróży – no bo co zrobimy, jeśli połowę wyjazdu spędzimy w oczekiwaniu na nasz dobytek? Tu po raz kolejny jest ważne ubezpieczenie turystyczne – może pomóc w rekompensacji strat i umożliwić zakup najpotrzebniejszych rzeczy w trakcie oczekiwania na odzyskanie bagażu.

4. Ochrona prawna

Podróżując do obcych krajów, często nie znamy lokalnych przepisów i zasad. W razie zaistnienia sporu prawno-finansowego, ubezpieczenie turystyczne zapewni nam nieocenione wsparcie. 

5. Rezygnacja z podróży z przyczyn losowych

Czasem z różnych powodów musimy odwołać swoją podróż. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej polisy – możemy w takim przypadku stracić naprawdę dużo pieniędzy. Ubezpieczenie turystyczne pozwoli na zwrot kosztów w przypadku rezygnacji z wyjazdu z powodu określonych, uzasadnionych przyczyn, takich jak nagła choroba czy wypadek.

Ubezpieczenie podróży to inwestycja w spokojny i bezpieczny wyjazd. Chroni nas przed niespodziewanymi sytuacjami, które mogą zepsuć nam wakacyjne plany i przyczynić się do ogromnych strat finansowych. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo i komfort podczas podróży, wybierając odpowiednią polisę ubezpieczeniową, dostosowaną do naszych potrzeb i oczekiwań.
Warto pamiętać, że każda polisa ubezpieczeniowa ma swoje ograniczenia i wyłączenia, dlatego przed zakupem należy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy.
Agenci Diamond Finance chętnie pomogą Wam w doborze najlepszego wariantu oferty. Znajdź swojego eksperta tutaj.
Pamiętajcie, że wiele polis – w tym ubezpieczenie turystyczne oraz między innymi mieszkania, samochodu, szkolne czy fotowoltaiki – zakupicie wygodnie bezpośrednio z poziomu strony naszej multiagencji – kliknij tutaj!