Placówka franczyzowa. otwórz własną multiagencję ubezpieczeniową | Diamond Finance Ubezpieczenia

Blog

Placówka franczyzowa. otwórz własną multiagencję ubezpieczeniową

Obecnie coraz więcej osób szuka sposobów na rozwój swojej kariery zawodowej poprzez prowadzenie własnego biznesu. Jednym z interesujących modeli jest otwarcie placówki franczyzowej, szczególnie w branży usług finansowych, takich jak ubezpieczenia.

Franczyza ubezpieczeniowa – co to?  

Franczyza to sposób prowadzenia działalności gospodarczej, w którym przedsiębiorca (franczyzobiorca) otrzymuje prawo do wykorzystania marki, produktów oraz wsparcia biznesowego danej firmy (franczyzodawcy) w zamian za przestrzeganie określonych warunków. 
Franczyza ubezpieczeniowa to specyficzny model współpracy, gdzie agent prowadzi własną działalność, ale pod szyldem multiagencji. To doskonała opcja dla osób pragnących zachować niezależność, równocześnie korzystając z doświadczenia i wsparcia dużego gracza na rynku ubezpieczeniowym.
Taka forma współpracy umożliwia wykorzystanie już istniejącego modelu biznesowego, co istotnie redukuje ryzyko przedsięwzięcia. Nie trzeba startować od zera ani samodzielnie tworzyć strategii marketingowej czy operacyjnej. Otrzymuje się wsparcie ze strony centrali franczyzowej oraz możliwość działania pod renomowaną marką, co ułatwia pozyskiwanie klientów i budowanie rozpoznawalności na rynku.

Dlaczego warto? 

Wsparcie biznesowe

Jeden z głównych atutów otwarcia placówki franczyzowej to wsparcie ze strony franczyzodawcy. To może obejmować szkolenia, pomoc w marketingu i promocji, a także dostęp do sprawdzonych procesów i systemów.

Rozpoznawalność marki

Korzystając z marki już ugruntowanej na rynku, franczyzobiorca zyskuje zaufanie klientów od samego początku działalności. To może znacznie ułatwić pozyskiwanie klientów i budowanie relacji biznesowych.

Dostęp do różnorodnych produktów

Własna multiagencja ubezpieczeniowa daje możliwość reprezentowania kilku różnych firm ubezpieczeniowych, co zwiększa dostępność produktów i umożliwia dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb klientów.

Niskie ryzyko

W porównaniu z rozpoczęciem biznesu od zera, otwarcie placówki franczyzowej może być mniej ryzykowne. Model franczyzowy opiera się na sprawdzonych metodach i systemach, co może zmniejszyć ryzyko niepowodzenia.

Franczyza ubezpieczeniowa – otwórz multiagencję z Diamond Finance 

Multiagencja ubezpieczeniowa to firma, która działa jako pośrednik między klientami a różnymi firmami ubezpieczeniowymi. Jej agenci sprzedają polisy ubezpieczeniowe różnych rodzajów, zarabiając prowizje od każdej sprzedaży.
Zakładając multiagencję we współpracy z Diamond Finance, masz pewność, że otrzymasz wsparcie na każdym etapie tego procesu – od szkoleń, potrzebnych do zdania odpowiednich egzaminów oraz uzyskania licencji pośrednika ubezpieczeniowego, przez pomoc z dokumentacją, aż po nowoczesne narzędzia, które pomogą Ci w codziennej pracy. 
W Diamond Finance kierujemy się hasłem – Twoja marka, nasze zasoby. 
Zapewniamy kompleksowe wsparcie dla osób zainteresowanych pracą jako agenci ubezpieczeniowi. Kursy, szkolenia, specjalistyczne narzędzia i dostęp do ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych to tylko niektóre z korzyści, jakie możesz uzyskać, stając się naszym Partnerem. 

Dlaczego multiagencja? 

Posiadanie własnej multiagencji ubezpieczeniowej otwiera możliwość współpracy z wieloma firmami ubezpieczeniowymi jednocześnie. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom szeroki wybór różnorodnych produktów. To oznacza, że możesz zapewnić konsumentom dostęp do najbardziej atrakcyjnych ofert na rynku, które są dopasowane do ich indywidualnych potrzeb i budżetu.
Elastyczność w wyborze polisy to gwarancja szybkiej reakcji na zmieniające się trendy na rynku. Możliwość szybkiego dostosowania oferty do oczekiwań klientów  pozwala nam utrzymać konkurencyjność i zadowolenie klientów.

Diamond Finance – benefity partnerstwa 

Unikalny model współpracy

Szanując Twoją markę własną dbamy o partnerski model współpracy i nie wymagamy wyłączności. U nas nie stracisz swojej tożsamości rynkowej. Docenimy Twój wypracowany sposób prowadzenia biznesu.

Stabilny rozwój biznesu

87% Agentów współpracujących z nami ponad 3 lata zbudowało stabilny, długofalowy biznes i cieszą się sukcesem w branży ubezpieczeniowej.
Odchodzimy od korporacyjnych zwyczajów
U nas nie musisz martwić się planami sprzedażowymi ani korporacyjnymi procedurami. Zapewniamy swobodę działania, pozwalając skupić się na budowaniu relacji z klientami i rozwijaniu biznesu.

Wsparcie profesjonalistów

Nasz doświadczony zespół menedżerów i praktyków zapewnia nie tylko płynne wdrożenie, ale także stałe wsparcie merytoryczne oraz technologiczne dla wszystkich naszych Partnerów.

Innowacyjne narzędzia

Zapewniamy naszym Partnerom cały zestaw nowoczesnych rozwiązań, ułatwiających codzienną pracę. Od kalendarza szkoleń, przez systemy CRM i do dokumentacji, po platformę DFS24 – autorską porównywarkę online, gdzie w ciągu kilku sekund otrzymasz dane na temat ofert 19 towarzystw ubezpieczeniowych. 

Wsparcie marketingowe

Oferujemy wsparcie marketingowe, w tym darmową stronę www i wizytówkę Google dla każdego Agenta, a także materiały reklamowe, takie jak banery, plakaty i ulotki.

Doceniamy Twoją pracę 

Dla naszych partnerów organizujemy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Posiadamy też VIP Klub, który zapewnia dodatkowe profity, takie jak wyższe prowizje sprzedażowe czy dedykowane konkursy.

Chcesz do nas dołączyć? To proste!

Nasz proces rekrutacyjny jest bardzo prosty.  Jeśli zdecydujemy się podjąć współpracę, przed Tobą tylko trzy proste kroki:  

  • Podpisanie umowy o współpracę lub umowy zlecenie;
  • Szkolenia i egzaminy dla osób ubiegających się o wykonywanie czynności agencyjnych (KNF);
  • Rozpoczęcie współpracy przy bieżącym wsparciu.

Diamond Finance zapewni Ci łatwy start w ubezpieczeniach – od potrzebnych kursów, po pomoc z dokumentacją oraz bieżące wsparcie w codziennych obowiązkach.  
Skorzystaj z naszych zasobów i doświadczenia, rozwiń z nami swój biznes.
Podoba Ci się, to co czytasz? Nie czekaj – odezwij się do nas! Ty też możesz zostać Partnerem Diamond Finance.