Rozpoczynamy sezon rowerowy – jak to zrobić bezpiecznie? | Diamond Finance Ubezpieczenia

Blog

Rozpoczynamy sezon rowerowy – jak to zrobić bezpiecznie?

Nadeszła wiosna, na niebie coraz częściej szarości i deszczowe chmury zastępuje słońce, a co za tym idzie – rozpoczyna się w pełni sezon turystyki rowerowej. Czy jeździsz na rowerze czysto hobbystycznie, ograniczając się do ścieżek rowerowych w dużych miastach, czy preferujesz bardziej ekstremalne trasy – zawsze pamiętaj o swoim bezpieczeństwie i ochronie swojego sprzętu. 

Zadbaj o siebie i swój sprzęt 

Jazda na rowerze, to sport, który wiąże się z ryzykiem – nieważne, jak spokojne trasy wybierasz. Wystarczy jeden niefortunny, zbyt mocny skręt, aby skończyć ze złamaną ręką. Posiadając NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – otrzymasz w takiej sytuacji odszkodowanie, które będziesz mógł przeznaczyć na pokrycie kosztów leczenia. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji może się okazać nasze specjalne ubezpieczenie na życie GENERALI "DIAMOND".
Na rowerowej wycieczce mogą się też zdarzyć sytuacje dotyczące osób trzecich. Zarysowanie czyjegoś auta, potrącenie pieszego… Warto wtedy posiadać OC, które zapewni odszkodowanie dla poszkodowanego. 
Kradzieże rowerów, zwłaszcza w większych miastach, zdarzają się często. Rower to nie tani sprzęt i na pewno szkoda byłoby Ci, gdyby zniknął sprzed kawiarni, gdy miło spędzałeś czas ze znajomymi. Dobrze wiedzieć, że swój sprzęt również możesz ubezpieczyć i otrzymać w takim przypadku odszkodowanie na zakup nowego roweru. 

A to wszystko w jednej polisie? 

Takie ubezpieczenia często są dostępne w wygodnych pakietach, które zapewnią Ci całkowitą ochronę. Porozmawiaj z doradcą Diamond Finance i pozwól mu wybrać dla Ciebie najlepszą ofertę. Znajdziesz go tutaj.