Tanie ubezpieczenia! Ubezpiecz się tanio i dobrze. Podpowiadamy jak wybrać dobre ubezpieczenie | Diamond Finance Ubezpieczenia

Blog

Tanie ubezpieczenia! Ubezpiecz się tanio i dobrze. Podpowiadamy jak wybrać dobre ubezpieczenie

Ubezpieczenie to jeden z kluczowych elementów, który zapewnia nam spokój ducha w obliczu niespodziewanych wydarzeń. Wielu z nas zastanawia się, jak znaleźć dobre, a jednocześnie tanie ubezpieczenie. Czy istnieje sposób na połączenie jakości z przystępną ceną? Odpowiedź brzmi: tak. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednie ubezpieczenie, nie obciążając przy tym domowego budżetu.

Zrozum swoje potrzeby ubezpieczeniowe

Pierwszym krokiem w poszukiwaniu odpowiedniego ubezpieczenia jest dokładne zrozumienie swoich potrzeb. Zadaj sobie pytania:

 • Jakiego rodzaju ubezpieczenia potrzebuję? (np. zdrowotne, samochodowe, na życie, mieszkania)
 • Jakie ryzyka chcę zabezpieczyć?
 • Jakie są moje priorytety? (np. niska składka, szeroki zakres ochrony, szybka likwidacja szkód)

Sporządzenie listy priorytetów pomoże Ci skupić się na najważniejszych aspektach i uniknąć zbędnych kosztów związanych z dodatkowymi opcjami, które nie są Ci potrzebne.

Porównuj oferty

Nie kupuj pierwszej polisy, którą znajdziesz. Ubezpieczenia to konkurencyjny rynek, a różne firmy oferują różne ceny i zakresy ochrony. Skorzystaj z porównywarek internetowych, aby zestawić oferty wielu ubezpieczycieli. Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać warunki umowy i zwrócić uwagę na:

 • Wyłączenia odpowiedzialności (czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania)
 • Sumy ubezpieczenia (maksymalna kwota, jaką ubezpieczyciel wypłaci w razie szkody)
 • Warunki płatności składek (czy są zniżki za płatność roczną, czy miesięczną)

Negocjuj warunki

Nie bój się negocjować z ubezpieczycielem. W wielu przypadkach możesz uzyskać lepsze warunki, jeśli wykażesz zainteresowanie innymi produktami oferowanymi przez firmę (np. pakietem ubezpieczeń). Zapytaj o możliwe zniżki, które mogą obejmować:

 • Zniżki za bezszkodową jazdę (w przypadku ubezpieczenia samochodowego)
 • Zniżki za ubezpieczenie wielu polis w jednej firmie (np. mieszkania i samochodu)
 • Zniżki lojalnościowe dla stałych klientów

Zwróć uwagę na szczegóły

Szczegóły mają ogromne znaczenie w ubezpieczeniach. Przeczytaj dokładnie umowę i zwróć uwagę na drobny druk. Upewnij się, że rozumiesz wszystkie zapisy dotyczące:

 • Karencji (okresu, w którym ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania po zawarciu umowy)
 • Frakcji (czyli udziału własnego w szkodzie, który będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni)
 • Procedur zgłaszania szkód (jak szybko musisz zgłosić szkodę, jakie dokumenty są wymagane)

Przemyśl wysokość składki i sumy ubezpieczenia

Często przy wyborze ubezpieczenia kierujemy się tylko wysokością składki. To błąd. Niska składka może oznaczać niski zakres ochrony lub wysokie franszyzy (czyli udział własny w szkodzie). Zastanów się, czy jesteś gotów ponieść wyższe koszty w razie szkody, czy wolisz płacić nieco więcej za składkę i mieć pewność, że w razie potrzeby otrzymasz odpowiednie odszkodowanie.

Regularnie przeglądaj swoje ubezpieczenia

Rynek ubezpieczeń dynamicznie się zmienia, tak jak Twoje potrzeby. Dlatego warto co kilka lat przeglądać swoje polisy ubezpieczeniowe i oceniać, czy nadal są one dla Ciebie korzystne. Możliwe, że na rynku pojawiły się nowe, lepsze oferty, które lepiej odpowiadają Twoim aktualnym potrzebom.

Uważaj na dodatki i opcje dodatkowe

Ubezpieczyciele często oferują różne dodatki i opcje dodatkowe, które mogą zwiększyć koszt polisy. Przemyśl, czy naprawdę potrzebujesz wszystkich oferowanych opcji. Na przykład, czy dodatkowe ubezpieczenie od awarii sprzętu AGD jest konieczne, jeśli masz nowoczesne urządzenia na gwarancji producenta?

Ubezpieczenia grupowe

Czasami ubezpieczenia grupowe, np. oferowane przez pracodawcę, mogą być tańszą i korzystniejszą opcją. Sprawdź, czy Twoje miejsce pracy zapewnia takie rozwiązania i czy są one dla Ciebie odpowiednie. Ubezpieczenia grupowe często oferują atrakcyjne warunki i szeroki zakres ochrony przy niższych kosztach.

Skorzystaj z pomocy doradcy

Jeśli nie masz pewności, jakie ubezpieczenie wybrać, warto skorzystać z pomocy doradcy ubezpieczeniowego. Taki specjalista może pomóc w analizie ofert i doradzić, które ubezpieczenie najlepiej spełni Twoje potrzeby. Warto jednak pamiętać, że doradcy mogą być związani z konkretnymi firmami ubezpieczeniowymi, więc ich porady mogą być stronnicze. Najlepiej korzystać z niezależnych doradców, którzy mają dostęp do szerokiej gamy produktów – jak nasi Partnerzy.

Partnerzy Diamond Finance chętnie pomogą Ci w wyborze idealnej polisy, zapewniając przy tym kompleksową obsługę całego procesu zawarcia umowy ubezpieczenia.
Znajdź swojego agenta tutaj.