Zwierzęta w wynajmowanym mieszkaniu – jak się zabezpieczyć | Diamond Finance Ubezpieczenia

Blog

Zwierzęta w wynajmowanym mieszkaniu – jak się zabezpieczyć

Chociaż pupile są cudownymi towarzyszami, to niestety mogą stać się bolączką dla właścicieli mieszkań. Jak się zabezpieczyć, jeśli kochasz zwierzęta i twarde „nie” na ich obecność zwyczajnie nie byłoby w Twoim stylu, ale chcesz się upewnić, że Twój lokal zostanie zwrócony w jednym kawałku i nie poniesiesz większych szkód? Postaramy się pomóc! 


Tak, ale nie dla każdego 

Chociaż nawet zwierzaków nie można oceniać po okładce i te z pozoru najbardziej niewinne mogą okazać się małymi diabełkami, to jednak warto założyć, że ryzyko zniszczeń będzie dużo niższe przy małym szpicu, niżeli dwóch wilczurach.  Warto ująć w umowie zapis, wprowadzający np. ograniczenie wagowe dla zwierząt, na których przebywanie w lokalu się zgadzamy.  

Wyższa kaucja 

Takie zabezpieczenie pozwoli na kompleksowe odświeżenie mieszkania po przebywaniu w nim zwierzęcia. Kwota powinna wystarczyć na ewentualne odmalowanie ścian, wymianę mebli i pozbycie się zapachu czworonożnego lokatora. 


Ubezpieczenie zwierzęcia 

Najemcę możemy zobowiązać do ubezpieczenia mieszkania od zdarzeń losowych z wariantem ruchomości. Taka polisa obejmuje zwierzęta i losowe szkody wyrządzone przez nie np. na klatce schodowej. Przeczytaj więcej w naszym artykule tutaj. Ponadto nie zapominajmy o podstawowym OC, które pozwoli na naprawę wszystkich wyrządzonych szkód. 

Dokładny protokół zdawczo-odbiorczy

Przed wydaniem mieszkania przygotuj dokładny protokół zdawczo-odbiorczy wraz z dokumentacją zdjęciową. To będzie Twoja podstawa do egzekwowania pokrycia przez najemcę kosztów zniszczeń wyrządzonych przez jego pupila. 
Bezpieczny wynajem mieszkania nie jest prosty i warto się do niego dobrze przygotować. W kwestii odpowiedniego ubezpieczenia chętnie doradzą Ci nasi eksperci. Znajdź swojego Agenta TUTAJ